Правові аспекти використання електрошокерів

На сьогодні в Україні так і не був прийнятий закон про зброю, не дивлячись на те, що в Верховній Раді вже було зареєстровано більше десяти законопроектів на цю тему.

Єдина згадка про використання електрошокерів зустрічається в адміністративному кодексі України. В цьому документі пояснюється, що за продаж та використання даних пристроїв передбачене адміністративне стягнення в розмірі від 51 до 117 грн. Рішення про це приймають не співробітники міліції, а лише спеціальна комісія, за рішенням суду. Також там дається пояснення, що саме являється електрошокером. В контексті адміністративного кодексу, електрошокер – це пристрій, який був виготовлений «Харківським інститутом електродинаміки» і має назву «ІР-4» (імпульсний розрядник). Такий пристрій є на озброєнні у співробітників правоохоронних органів.

Ті ж пристрої, тобто шокери, які є в продажу в нашому магазині, не підпадають під дію Адміністративного кодексу України, так як не класифікуються як спец засоби.

Підсумовуючи вище сказане, можна зробити висновок, що в Україні спец засобом типу «електрошокер» є лише пристрій «ІР-4», а всі інші, з юридичної точки зору – пристрої, які лише імітують дію електрошокера.

Тому, ви не порушуючи закон, можете купить шокер в магазині.