Електрошокери - основні характеристики та різновиди

В основі принципу дії електрошокера лежить генерація потужного електричного розряду всередині пристрою, та передача його назовні по електродах. Дотик електродів до тіла людини дає такий же ефект, як і дотик до оголених провідників в побутовій мережі. Наслідки цього можуть бути різні, в залежності від конкретного пристрою: від подразнення до короткочасного паралічу.

 В залежності від потужності всі електрошокери умовно поділяють на наступні категорії:

  • Пристрої з мінімальними технічними характеристиками. Такі шокери найчастіше використовують для відлякування собак на відстані. Вони здатні викликати больові відчуття при дотику. Потужність подібних електрошокерів складає до 35 000 Вольт. Як правило, це моделі китайського виробництва вартістю до 250 грн, а також тайванські та малайзійські моделі.
  • Пристрої з середньою потужністю. Подібні моделі дозволяють не тільки відлякувати собак, а навіть паралізувати об‘єкт на 20 хвилин. До таких шокерів належать пристрої, потужність яких складає від 40 000 до 140 000 Вольт. Країни, в яких їх виробляють – США, Китай та Росія.
  • Пристрої з великою потужністю. Такі шокери належать до так званого «карального» типу і найчастіше всього використовуються спецслужбами. Подібні моделі вважаються небезпечними для життя людини, проти якої його використовують.

       По конструктивних особливостях всі електрошокери поділяються на наступні типи:

  • Контактні електрошокери – засоби для самооборони, які використовуються у випадку безпосереднього контакту з агресором(на відстані витягнутої руки). Перевагою таких моделей є їх практичність та компактність, а також відсутність спеціальних навиків для їх використання. Крім того, контактні електрошокери відрізняються відносно невеликою вартістю купівлі та ремонту. Серед недоліків подібних пристроїв варто виділити необхідність їх використання у безпосередній близькості від агресора. Але при цьому, якщо виникає потреба пояснень обставин використання шокера, це дає можливість довести той факт, що пристрій був використаний в небезпечних для життя та здоров'я умовах, а його використання не перевищувало заходів необхідної самооборони.
  • Дистанційні електрошокери – це засоби самозахисту, які за принципом дії нагадують пістолет. Відрізняються вони лише тим, що, замість куль з них вилітають провідники під електричною напругою. На американському ринку дистанційні шокери переважають над контактними. Головним недоліком є деяка непрактичність у використанні. Тобто людина не лише повинна вміти стріляти, а й досить вміло та чітко прицілюватися. Середня дистанція використання дистанційних електрошокерів складає від одного до п’яти метрів. Саме така відстань потрібна для розгону картриджів. Окрім того, картриджі одноразові, що значно збільшує вартість використання такого пристрою.